Istorija
Kažkada čia, kur dabar puikuojasi Šilainių mikrorajonas ir stovi mokykla, plytėjo didelis kaimas – Milikonys. Pirmosios žinios apie šį kaimą siekia net XVI a. Milikoniškiai buvo dori žemės dirbėjai, tačiau užsispyrę ir gan karingi. Jie dažnai ginčydavosi su Linkuvos dvaro valdytojais tiek dėl žemių, tiek dėl ganyklų. Antrojo pasaulinio karo metu kaimas irgi gyveno neramiai, nes šalia buvo IX fortas…

Laikas bėga. Miestas pasiglemžia senuosius  vietovardžius. O taip norėtųsi, kad jie išliktų, kaip išlieka istorija. Todėl 1990 m. rugsėjo 1 d. atidaryta Kauno 52-oji vidurinė mokykla 1995 m. gegužės 16 d. pavadinta Milikonių vardu.

Ten, kur kadaise driekėsi Milikonių kaimas, atsirado didelis, gražus, ovalo formos pastatas. Po jo skliautais susibūrė gausus būrys kūrybingų mokinių ir veiklių mokytojų. Mes viską stengiamės daryti gerai. Per pamokas dirbame stropiai, atkakliai ir sąžiningai, o joms pasibaigus dainuojame ir šokame, vaidiname ir sportuojame. Visi drauge  mes mylime savo mokyklą, jaudinamės dėl gimtojo miesto, mąstome apie mūsų valstybės ateitį viltingai.

Mes visi drauge, o tai – svarbiausia.